VIDEO CALIFICARE! CFR Cluj învinge Celtic cu 4-3 și se se va duela cu Slavia Praga pentru grupele Champions League / Ardelenii, siguri de prezența în grupele Europa League – Fotbal

CFR Cluj a făcut o primă repriză perfectă în fața celor de la Celtic Glasgow, a intrat în avantaj la pauză, însă părea să piardă controlul partidei în debutul reprizei secunde, când scoțienii au trecut în avantaj. Ardelenii au egalat din penalty, au fost din nou conduși, însă au avut puterea de a reveni și au obținut victoria (4-3, după golul lui Țucudean din ultimul minut) și calificarea (5-4 la general) în play-off-ul Champions League. Pentru accederea în grupele celei mai importante competiții europene, echipa lui Dan Petrescu se va duela cu Slavia Praga.

• Au marcat: Forrest ’51, Edouard ’61, Christie ’76 / Deac ’27, Omrani ’74 (pen.), ’80, Țucudean ’90+7
  • În tur, scorul a fost 1-1 (5-4 la general pentru echipa lui Dan…