VIDEO Barcelona – Espanyol 2-0 / Messi, încă o dată decisiv – Argentinianul a reușit o “dublă” și a ajuns la 40 de goluri în acest sezon – Fotbal

Barcelona și-a mai trecut în cont încă o victorie, de data aceasta în fața rivalei locale Espanyol. Omul meciului de pe Camp Nou a fost nimeni altul decât Lionel Messi. Starul argentinian a stabilit scorul partidei grație unei “duble” de senzație, ajungând astfel la 40 de goluri în actualul sezon.

Espanyol a rezistat 70 de minute în fața Barcelonei fără să primească gol. Messi a fost cel care a reușit să deblocheze tabela, în minutul 71. Argentinianul a executat perfect o lovitură liberă de pe linia careului de 16 metri, Sanchez a încearcat să respingă de pe linia porții, dar a împins mingea în plasă. Totuși, Lionel Messi a fost cel creditat ca autor al golului.

Al doilea gol al Barcelonei a fost înscris tot de…