Ungaria, victorie de răsunet contra vicecampioanei mondiale! Croaţia, cu Modric şi Rakitic pe teren, de nerecunoscut | VIDEO

Ungaria a reuşit o performanţă importantă, duminică, învingând finalista Campionatului Mondial de anul trecut, Croaţia, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020.

După ce au trecut la limită de Azerbaidjan, scor 2-1, în primul meci din preliminarii, croaţii, cu vedetele Modric, Rakitic, Perisic la lucru, au început bine duelul de la Budapesta, deschizând scorul în minutul 13, prin Ante Rebic, care a primit o pasă ideală în careu, de la Kramaric.

Maghiarii nu au cedat şi au obţinut egalarea în minutul 34, prin Adam Szalai, atacantul lui Hoffenheim, care a şutat din unghi, de lângă Lovren. Lovitura de graţie a ungurilor a venit…