Un nou meci perfect: Roger Federer s-a calificat în sferturile ATP Basel, după ce s-a impus fără probleme în faţa lui Radu Albot

Roger Federer (Elveţia; 3 ATP) îşi continuă parcursul la ATP Basel. Multiplul campion s-a impus fără probleme în turul secund al competiţiei, în faţa lui Radu Albot (Moldova; 49 ATP), în minimum de seturi. Scorul după o oră şi 4 minute a fost 6-0; 6-3.

Roger Federer s-a calificat în sferturile ATP Basel, unde l-ar putea înfrunta pe Stan Wawrinka

Federer a făcut un nou meci perfect, la fel ca în turul inaugural, când a trecut de o manieră clară de Peter Gojowczyk (Germania; 112 ATP).

Elveţianul a luat toate game-urile primului set; Radu Albot şi-a trecut în cont doar 12 puncte, într-o manşă terminată în 23…