Ruben Albes, prima victorie pe banca lui Hermannstadt. Cel mai tânăr antrenor din Liga 1 l-a învins pe Rednic

Victorie mare pentru Hermannstadt în lupta pentru evitarea retrogradării din Liga 1. A fost un succes spectaculos pe terenul celor de la Poli Iaşi, scor 3-2. Luckassen a deschis scorul pentru Poli Iaşi după 9 minute, pentru ca Alexandru Vodă să egaleze la 4 minute distanţă. Luckassen a reuşit dubla chiar înainte de pauză.

Romario a adus egalarea în minutul 56 din penalty, pentru ca Debeljuh să marcheze golul victoriei pentru Hermannstadt în minutul 76. În urma acestei victorii, Hermannstadt a ajuns la 21 de puncte în clasament, cu 3 puncte peste adversara de astăzi, Poli Iaşi, cea care se află pe poziţia a 6-a care duce la barajul pentru menţinerea în Liga 1.

Antrenorul oaspeţilor, spaniolul Ruben Albes, a obţinut astfel primul…