Rednic arată cu degetul arbitrajul, după remiza cu Poli Iaşi: “De ce trebuie tu să filozofezi? Au fost penalty-uri clare” + “Au crezut că simpla prezenţă rezolvă meciul”

Dinamo a remizat, scor 0-0, cu Poli Iaşi, în etapa cu numărul 12 din play-out. Formaţia pregătită de Mircea Rednic ocupă, în continuare, primul loc în play-out, dar antrenorul “câinilor” a rămas cu un gust amar la finalul partidei cu moldovenii. Arbitrajul a fost punctul slab al meciului de pe Ştefan cel Mare.

(n.red. – Sunteţi dezamăgit?) – “Da, normal, cu toate că am avut situaţii de a înscrie. Am încercat un sistem nou azi, să joace toţi internaţionalii. A fost mai greu, la pauză am schimbat, am jucat cu doi atacanţi. A fost mult mai bine. Echilibrat în prima repriză, dar am jucat cu o echipă care s-a apărat bine şi au tras de timp.

Sunt un pic dezamăgit că nu mi-a plăcut atitudinea,…