POLI IAȘI – GAZ METAN 1-2 » Gaz Metan s-a impus la Iași » Trupa lui Edi Iordănescu urcă pe primul loc în play-out

În prima repriză, ambele echipe au avut parte de mari ocazii, însă fără rezultate concrete pe tabelă.

Gaz Metan a început a doua repriză extrem de bine, a reușit două goluri în trei minute. Rondon a dat startul în minutul 51 când a reluat cu capul o centrare de a lui Caiado. După câteva minute, când oaspeții nici bine nu s-au așezat în teren, Luis Aurelio s-a găsit față în față cu portarul lui Poli Iași și a marcat cu mult sânge rece al doilea gol pentru Gaz Metan.

Singurul gol marcat de trupa lui Stoican a venit în minutul 53 al partidei prin Sanoh.

În precedenta întâlnire, disputată tot la Iași, dar în sezonul regulat, Poli s-a impus cu 1-0 în fața medieșenilor.

După această victorie, Gaz Metan este liderul…