Norvegia egalează dramatic Spania, în prelungiri! Malta, distrusă de Suedia » Cum arată situația din grupa României

Meciul cu Norvegia de marți va fi unul extrem de important, mai ales în contextul în care norvegienii au smuls azi un punct din confruntarea cu Spania, 1-1.

Spania a făcut cel mai slab meci din actualele preliminarii. Ibericii au deschis scorul, prin Saul, însă Joshua King a egalat pentru norvegieni în prelungiri, din penalty, obținând punctul care îi ajută pe norvegieni să mai spere la calificare.

„E mare păcat că am luat acel gol, plecăm triști, deoarece voiam să ne calificăm aici”