NEAMȚ: Olimpiada județeană de Limba Engleză


În data de 9 martie 2019, la Colegiul Național „Calistrat Hogaș”, s-a desfăşurat faza județeană  a Olimpiadei de Limba Engleză.

Au participat 82 de elevi clasele a VII-a și a VIII-a și 179 de elevi din clasele IX-XII, la cele două categorii: A (standard) și B (intensiv și bilingv).

Rezultate obținute:

Nr. crt.

Nume și prenume

Clasa

Secțiunea

Punctaj

Școala

Profesor îndrumător

Obs.

1 BUZDUGAN L. TUDOR ȘTEFAN VII Gimnaziu 97 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ JORA CLAUDIA LOCUL I Calificat la etapa națională
2 BEJENESCU-BĂBUȘANU ȘTEFAN VII Gimnaziu 96 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” ROMAN GRĂDINARIU CRENGUȚA LOCUL AL II-LEA
3 JAPALELA BIANCA VII Gimnaziu 96 LICEUL TEHNOLOGIC „GH. RUSET ROZNOVANU”  ROZNOV SECUIU MARIA LOCUL AL II-LEA
4 OLARAȘU C. IOANA-EMILIA VII Gimnaziu 96 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ VECHIU ANA-MARIA LOCUL AL II-LEA
5 PRISTAVU I.C. ȘTEFAN CĂLIN VII Gimnaziu 96 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ JORA CLAUDIA LOCUL AL II-LEA
6 BORȘ MIRUNA VII Gimnaziu 95 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN SANDU LAURA LOCUL AL III-LEA
7 MATEI D.A. IOANA-ALEXANDRA VII Gimnaziu 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ VECHIU ANA-MARIA LOCUL AL III-LEA
8 VAMAN MIRCEA-GEORGE VII Gimnaziu 95 LICEUL ”VASILE CONTA” – TG. NEAMȚ ILICA LĂCRĂMIOARA-LENUȘ LOCUL AL III-LEA
1 ENACHE G.C. IOANA VIII Gimnaziu 96 ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 PIATRA-NEAMŢ BIŢA ELENA LOCUL I       Calificat la etapa națională
2 TUNĂ M. ILINCA-ALEXANDRA VIII Gimnaziu 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ IONESCU ANCA LOCUL AL II-LEA
3 MĂRIUȚA ALEXIA MARIA VIII Gimnaziu 94 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ BRÂNDUŞA STAN LOCUL AL III-LEA

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Clasa

Secțiunea

Punctaj

Școala

Profesor îndrumător

Obs.

1 TIMIȘESCU B. ȘTEFANIA IX A 97 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ DIACONESCU ADINA LOCUL I  Calificat la etapa a II-a
2 ONICĂ F. MARA IX A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ AFLOAREI CAMELIA LOCUL AL II-LEA Calificat la etapa a II-a
3 UNGUREANU ŞTEFAN IX A 95 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ SILVIA MORŢE LOCUL AL II-LEA Calificat la etapa a II-a
4 PLAI GEORGE ALEXANDRU IX A 90 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN VLAD LUDMILA LOCUL AL III-LEA
5 ȚĂRANU TAMARA IX A 90 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ DIACONESCU ADINA LOCUL AL III-LEA
1 SIMION ANDREI X A 95 COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ PIATRA-NEAMȚ SILVIA MORŢE LOCUL I                  Calificat la etapa a II-a
2 MARGINE NICOLAE X A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE”, TÎRGU-NEAMȚ SÎRGHI MIHAI SILVIU LOCUL I                  Calificat la etapa a II-a
3 MUNTEANU I. DANA-STEFANIA X A 92 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ AFLOAREI CAMELIA LOCUL AL II-LEA
4 LAIC IOANA ALEXIA X A 90 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN CHEREJI MONICA LOCUL AL III-LEA
1 FILIP-MURARU AMALIA XI A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ JORA CLAUDIA LOCUL I  Calificat la etapa a II-a
2 ISLEAM E. ALEX ȘAHIN XI A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ AFLOAREI CAMELIA LOCUL I  Calificat la etapa a II-a
3 PANOSCHI GH. CRISTIAN XI A 92 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ AFLOAREI CAMELIA LOCUL AL II-LEA
4 IGNAT MIRUNA MIHAELA XI A 91 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN SANDU LAURA LOCUL AL III-LEA
1 MIRON RALUCA XII A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ JORA CLAUDIA LOCUL I             Calificat la etapa a II-a
2 TEŞU G. VLAD XII A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ RUSU VIORICA LOCUL I             Calificat la etapa a II-a
3 VRÂNCEANU EMA MEDEEA XII A 95 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN SANDU LAURA LOCUL I             Calificat la etapa a II-a
4 PÎNZARIU ȘTEFAN-DRAGOȘ XII A 86.5 COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE”, TÎRGU-NEAMȚ BOCĂNEȚ DANIELA LOCUL AL II-LEA
5 PUȘCĂLĂU TEODORA XII A 83 COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” PIATRA-NEAMȚ DIACONESCU ADINA LOCUL AL III-LEA

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Clasa

Secțiunea

Punctaj

Școala

Profesor îndrumător

Obs.

1 KLOETZER E. ILINCA MARIA IX B 98 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ FILIMON CODRUȚA LOCUL I Calificat la etapa a II-a
2 BLAJ I. DARIA TEODORA IX B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ IONESCU ANCA LOCUL AL II-LEA Calificat la etapa a II-a
3 TRIFAN I. ILIE IX B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ IONESCU ANCA LOCUL AL II-LEA Calificat la etapa a II-a
4 CĂLUGĂRU G. IOANA DANIELA IX B 90 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ SCHONFELD CORNELIA LOCUL AL III-LEA
5 TROFIN B. DIANA ILINCA IX B 90 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ FILIMON CODRUȚA LOCUL AL III-LEA
6 ŢEPEŞ-GREURUŞ V. DAVID VLAD IX B 90 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ SCHONFELD CORNELIA LOCUL AL III-LEA
1 POPESCU G. PETRE X B 95.5 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ RUSU VIORICA, VECHIU ANA-MARIA LOCUL I Calificat la etapa a II-a
2 COSTRACHEVICI I. ISABEL-ELENA X B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ VECHIU ANA-MARIA LOCUL AL II-LEA         Calificat la etapa a II-a
3 POPU D.F. BIANCA-MARIA X B 91 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ VECHIU ANA-MARIA LOCUL AL III-LEA
1 BUCUR I. ANDREEA XI B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ SCHONFELD CORNELIA Calificat la etapa a II-a
2 GHEORGHIU I. ALEXANDRA XI B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ FILIMON CODRUȚA Calificat la etapa a II-a
3 RĂCHITEANU AMALIA PETRONELA XI B 84 COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN-VODĂ” ROMAN VLAD LUDMILA LOCUL AL II-LEA
4 TABACARIU I.C. GEORGIANA-ELENA XI B 84 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ RUSU VIORICA, FILIMON CODRUȚA LOCUL AL II-LEA
1 FILIOREANU O. DRAGOŞ-MIHAI XII B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ VECHIU ANA-MARIA LOCUL I        Calificat la etapa a II-a
2 PARMAC C.N. TEODORA XII B 95 COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, PIATRA-NEAMȚ IONESCU ANCA LOCUL I        Calificat la etapa a II-a

Etapa a II-a se va desfășura în data de 23 martie, începând cu ora 9.00, la Colegiul Național „Calistrat Hogaș” Piatra-Neamț.

Felicităm toți participanții! – este mesajul ISJ Neamț

Post-ul NEAMȚ: Olimpiada județeană de Limba Engleză apare prima dată în Stiri-Neamt.ro.



Cititi mai mult pe stiri-neamt.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

%d blogeri au apreciat: