NEAMȚ: Cum vor merge elevii la școală de miercuri, 5 mai. 200 de școli în scenariul 1 și 123 în scenariul 2


Prefectura județului Neamț a transmis, astăzi, lista cu fiecare unitate de învățământ din județ în parte și scenariul în care se încadrează, începând de miercuri, 5 mai.

Potrivit documentului transmis de Prefectură, în județul Neamț nicio școală nu se află în carantină, 200 școli se află în scenariul 1 și 123 de unități de învățământ se află în scenariul 2.

Reamintim că scenariile după care se va reveni la școală în data de 5 mai (respectiv 10 mai pentru clasele terminale) au fost modificate. Astfel, s-au luat în calcul doar limita ratei de infectare de 1 la mie. Practic, scenariile galben și rosu au fost comasate în „scenariul doi”, potrivit anunțului făcut de ministrul Educației Sorin Cîmpeanu (vezi articolul AICI)

Scenariul 1

Participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție

ADJUDENI ȘCOALA PROFESIONALĂ ADJUDENI, COMUNA TAMĂȘENI
AGAPIA LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „CUVIOASA PARASCHEVA”, COMUNA AGAPIA
AGAPIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE GRIGORESCU”, COMUNA AGAPIA
AGAPIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ “MIHAI EMINESCU”, SAT FILIOARA, COMUNA AGAPIA
AGAPIA ȘCOALA PRIMARĂ SĂCĂLUȘEȘTI, COMUNA AGAPIA
BĂLŢĂTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI
BĂLŢĂTEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA SEACĂ, COMUNA BĂLȚĂTEȘTI
BĂLUŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLUȘEȘTI, COMUNA ICUȘEȘTI
BĂLUŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ICUŞEŞTI
BĂLUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ MESTEACĂN, COMUNA ICUŞEŞTI
BĂLUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ ROCNA, COMUNA ICUŞEŞTI
BĂLUŞEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ SPIRIDONEŞTI, COMUNA ICUŞEŞTI
BICAZU ARDELEAN SCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZU ARDELEAN
BICAZU ARDELEAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN
BICAZU ARDELEAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TELEC, COMUNA BICAZU ARDELEAN
BÂRA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANTONIE MUREȘIANU”, COMUNA BIRA
BÂRA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT REDIU, COMUNA BIRA
BISTRIŢA LICEUL PARTICULAR NR. 1, SAT BISTRIȚA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
BODEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BODEȘTI
BODEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BODEŞTII DE JOS, COMUNA BODEȘTI
BOGHICEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOGHICEA
BOGHICEA ȘCOALA PRIMARĂ NISTRIA, COMUNA BOGHICEA
BOGHICEA ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, COMUNA BOGHICEA
BORCA LICEUL „MIHAIL SADOVEANU”, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI PETRESCU”, SAT MĂDEI, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT PÂRÂUL CÂRJEI, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT PÂRÂUL PÂNTEI, COMUNA BORCA
BORCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, SAT SABASA, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUREL DUMITRAȘCU”, SAT SABASA, COMUNA BORCA
BORCA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT SOCI, COMUNA BORCA
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BORLEȘTI
BORLEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA BORLEȘTI
BORLEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE”, SAT MASTACĂN, COMUNA BORLEŞTI
BOZIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ BĂNEASA, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ CRĂIEŞTI, COMUNA BOZIENI
BOZIENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CUCI, COMUNA BOZIENI
BOZIENI ȘCOALA PRIMARĂ IUCŞA, COMUNA BOZIENI
BRUSTURI SCOALA GIMNAZIALA „IEREMIA IRIMESCU”, COMUNA BRUSTURI
BRUSTURI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE STURZU”, SAT TÂRZIA, COMUNA BRUSTURI
BURUIENEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE PĂTRAȘCU”, SAT BURUIENEȘTI, COMUNA DOLJEȘTI
BURUIENEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUHONCA, COMUNA DOLJEȘTI
BURUIENEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DOLJEȘTI
BURUIENEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ROTUNDA, COMUNA DOLJEȘTI
CÂNDESTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA CÂNDEȘTI
CÂNDESTI ȘCOALA PRIMARĂ VĂDURELE, COMUNA CÂNDEȘTI
CRĂCĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE SĂVINESCU”, COMUNA CRĂCĂOANI
CRĂCĂOANI ȘCOALA PRIMARĂ CRACĂUL NEGRU, COMUNA CRĂCĂOANI
CRĂCĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MAGAZIA, COMUNA CRĂCĂOANI
DĂMUC ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DĂMUC
DĂMUC GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HUISUREZ, COMUNA DĂMUC
DOBRENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. MIHAI EMILIAN MANCAȘ”, COMUNA DOBRENI
DOCHIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DOCHIA
DRAGOMIREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PR. GHEORGHE SĂNDULESCU”, COMUNA DRAGOMIREȘTI
DRAGOMIREŞTI ȘCOALA PRIMARĂ HLĂPEŞTI, COMUNA DRAGOMIREȘTI
DRAGOMIREŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VAD, COMUNA DRAGOMIREȘTI
DRĂGĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DRĂGĂNEȘTI
GÂDINŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GÂDINȚI
GÂRCINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EPISCOP MELCHISEDEC STEFĂNESCU”, COMUNA GÂRCINA
GÂRCINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUEJDIU, COMUNA GÂRCINA
GHERĂEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA FAMILIE”, COMUNA GHERĂEȘTI
GHERĂEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GHERĂEȘTI
GIROV ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. GHEORGHE DUMITREASA”, COMUNA GIROV
GIROV ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT CĂCIULEŞTI, COMUNA GIROV
GIROV ȘCOALA PRIMARĂ GURA VĂII, COMUNA GIROV
GRUMĂZEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA GRUMĂZEȘTI
GRUMĂZEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CURECHIŞTEA, COMUNA GRUMĂZEȘTI
GRUMĂZEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOPOLIŢA, COMUNA GRUMĂZEȘTI
HORIA LICEUL TEHNOLOGIC „ION IONESCU DE LA BRAD”, COMUNA HORIA
HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CARMEN SYLVA”, COMUNA HORIA
HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OTILIA CAZIMIR”, SAT COTU VAMEȘ, COMUNA HORIA
ION CREANGĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ION CREANGĂ
ION CREANGĂ ȘCOALA PRIMARĂ AVEREŞTI, COMUNA ION CREANGĂ
ION CREANGĂ ȘCOALA PRIMARĂ RECEA, COMUNA ION CREANGĂ
MĂRGINENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BULEU”, COMUNA MĂRGINENI
MĂRGINENI ȘCOALA PRIMARĂ HOISEŞTI, COMUNA MĂRGINENI
MĂRGINENI ȘCOALA PRIMARĂ ITRINEŞTI, COMUNA MĂRGINENI
MÂNĂSTIREA NEAMŢ SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „VENIAMIN COSTACHI”, SAT MÂNĂSTIREA NEAMȚ, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ
MOLDOVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA MOLDOVENI
MOLDOVENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HOCIUNGI, COMUNA MOLDOVENI
NEGREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU ALMAȘ”, COMUNA NEGREȘTI
NEGREŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL POIANA, COMUNA NEGREȘTI
OGLINZI ȘCOALA PROFESIONALĂ OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI
OGLINZI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT OGLINZI, COMUNA RĂUCEȘTI
ONICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ GORUN, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ PIETROSU, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ SOLCA, COMUNA ONICENI
ONICENI ȘCOALA PRIMARĂ VALEA ENEI, COMUNA ONICENI
PÂNCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VLAD DĂNULESCU”, COMUNA PÂNCEȘTI
PÂNGĂRĂCIOR ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA”, SAT PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PÂNGĂRĂCIOR ȘCOALA GIMNAZIALĂ OANȚU, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PÂNGĂRĂCIOR GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PÂNGĂRĂCIOR, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PÂNGĂRĂCIOR ȘCOALA GIMNAZIALĂ STEJARU, COMUNA PÂNGĂRAȚI
PETRICANI ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA PRIMARĂ „DOMNUL TRANDAFIR”, SAT BOIŞTEA, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT TÂRPEŞTI, COMUNA PETRICANI
PETRICANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT ŢOLICI, COMUNA PETRICANI
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUMINIŞ, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA ŞOIMULUI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA ŞOIMULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI, COMUNA PIATRA ȘOIMULUI
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIPIRIG LICEUL TEHNOLOGIC „ION CREANGĂ”, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT BOBOIEŞTI, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LEGHIN, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ PLUTON, COMUNA PIPIRIG
PIPIRIG ȘCOALA GIMNAZIALĂ STÂNCA, COMUNA PIPIRIG
PODOLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU PODOLEANU”, COMUNA PODOLENI
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, COMUNA PODOLENI
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, COMUNA PODOLENI
PODOLENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, COMUNA PODOLENI
POIENARI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA POIENARI
RĂUCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA RĂUCEȘTI
RĂUCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGALNICEANU”, COMUNA RĂUCEȘTI
RĂZBOIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN VIRGIL GHEORGHIU”, COMUNA RĂZBOIENI
RĂZBOIENI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂZBOIENII DE JOS, COMUNA RĂZBOIENI
ROMAN CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN CLUBUL COPIILOR, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL NAȚIONAL „ROMAN VODĂ”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL TEHNIC „DANUBIANA”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL TEHNIC „MIRON COSTIN”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN COLEGIUL TEHNIC „PETRU PONI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA „ANTON DURCOVICI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ROMAN MUȘAT”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE SAV”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CAROL I”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL TEOLOGIC „EPISCOP MELCHISEDEC”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC „SFÂNTUL FRANCISC DE ASSISI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „COSTACHE NEGRI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA DE ARTĂ „SERGIU CELIBIDACHE”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MUGURI DE LUMINĂ”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CALISTRAT HOGAȘ”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE ALECSANDRI”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA POSTLICEALĂ FEG EDUCATION, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMAN ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MOLDOVA”, FILIALA TÎRGU NEAMȚ
ROMAN ȘCOALA PRIMARĂ „MUȘATINII”, MUNICIPIUL ROMAN
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE NICOLAU”, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GOŞMANI, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI
ROMÂNI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT SILIŞTEA, COMUNA ROMÂNI
ROZNOV LICEUL „GH. RUSET ROZNOVANU”, ORAȘ ROZNOV
ROZNOV ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA, ORAȘ ROZNOV
RUGINOASA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE APOSTOL”, COMUNA RUGINOASA
RUSENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN GRIGORE TEODORESCU”, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI
RUSENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 3, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI
RUSENI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, SAT RUSENI, COMUNA BORLEȘTI
SAGNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SAGNA
SAGNA ȘCOALA PRIMARĂ VULPĂŞEŞTI, COMUNA SAGNA
SĂVINEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. GERVESCU”, COMUNA SĂVINEȘTI
SĂVINEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA SĂVINEȘTI
SĂVINEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1, COMUNA SĂVINEȘTI
SĂVINEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA SĂVINEȘTI (DUMBRAVA VALE)
ŞTEFAN CEL MARE ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. EMANUIEL RIGLER”, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE
ŞTEFAN CEL MARE ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ, COMUNA ȘTEFAN CEL MARE
TĂMĂŞENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TĂMĂȘENI
TÂRGU NEAMŢ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ CLUBUL COPIILOR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ LICEUL „VASILE CONTA”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOMNEASCĂ, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, ORAȘ TÂRGU NEAMŢ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ”, ORAȘ TÂRGU NEAMȚ
TÂRGU NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „LAUREATUS”, ORAȘ TÎRGU NEAMȚ
TIMIŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TIMIȘEȘTI
TIMIŞEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ DUMBRAVA, COMUNA TIMIȘEȘTI
TIMIŞEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PLĂIEŞU, COMUNA TIMIȘEȘTI
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PROF. VASILE GHERASIM”, COMUNA ȚIBUCANI
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, SAT DAVIDENI, COMUNA ȚIBUCANI
ŢIBUCANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, COMUNA ŢIBUCANI
URECHENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA URECHENI
VADURI ȘCOALA GIMNAZIALA VADURI, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
VADURI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRIŢA, COMUNA ALEXANDRU CEL BUN
VĂLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂLENI
VĂLENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORENI, COMUNA VĂLENI
VĂLENI ȘCOALA PRIMARĂ MUNTENI, COMUNA VĂLENI
VÂNĂTORI-NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC „ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU”, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMȚ
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUNCA, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEMŢIŞOR, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ
VÂNĂTORI-NEAMŢ GRĂDINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1, COMUNA VÂNĂTORI NEAMȚ
VÂNĂTORI-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA VÂNĂTORI-NEAMŢ
ZĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA ZĂNEȘTI
ZĂNEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA ZĂNEȘTI
ZĂNEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, COMUNA ZĂNEȘTI

Scenariul 2

a) Participarea zilnică, cu prezență fizică în unitățile de învătământ, a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, a XIII-a și a celor din anii terminali din învățământul profesional și postliceal, precum și a elevilor din învățământul special, indiferent de clasă, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție sanitară
b) Participarea zilnică, în sistem on-line, a elevilor din celelalte clase/ani de studiu

BAHNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BAHNA
BAHNA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BĂHNIŞOARA, COMUNA BAHNA
BAHNA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BROŞTENI, COMUNA BAHNA
BAHNA ȘCOALA GIMNAZIALĂ IZVOARE, COMUNA BAHNA
BÂRGAUANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA BÂRGĂUANI
BICAZ LICEUL „CAROL I”, ORAȘ BICAZ
BICAZ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA”, ORAȘ BICAZ
BICAZ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MĂRCENI, ORASUL BICAZ
BICAZ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR”, ORAȘ BICAZ
BICAZ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, ORAȘ BICAZ
BICAZ-CHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA BICAZ-CHEI
BICAZ-CHEI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, COMUNA BICAZ-CHEI
BICAZ-CHEI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT IVANEŞ, COMUNA BICAZ-CHEI
CEAHLĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE UNGUREANU”, COMUNA CEAHLĂU
CEAHLĂU ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BISTRICIOARA, COMUNA CEAHLĂU
CEAHLĂU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA CEAHLĂU
COSTIŞA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA COSTIȘA
COSTIŞA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL , COMUNA COSTIȘA
DULCEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA DULCEȘTI
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, SAT CUT, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
DUMBRAVA ROŞIE ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT IZVOARE, COMUNA DUMBRAVA ROȘIE
FARCAŞA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN LUCA”, COMUNA FARCAȘA
FARCAŞA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL FRUMOSU, COMUNA FARCAȘA
FARCAŞA ȘCOALA PRIMARĂ STEJARU, COMUNA FARCAȘA
FĂUREI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA FĂUREI
FĂUREI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BUDEȘTI
FĂUREI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT BUDEŞTI, COMUNA FĂUREI
GHINDĂOANI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE CONTA”, COMUNA GHINDĂOANI
GRINŢIEŞ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN PANȚIRU”, COMUNA GRINȚIEȘ
GRINŢIEŞ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, SAT BRADU, COMUNA GRINȚIEȘ
GRINŢIEŞ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GRINŢIEŞU MIC, COMUNA GRINŢIEŞ
HANGU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA HANGU
HANGU ȘCOALA PRIMARĂ BUHALNIŢA, COMUNA HANGU
NISIPOREŞTI LICEUL TEHNOLOGIC NISIPOREȘTI, COMUNA BOTEȘTI
NISIPOREŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ BARTICEȘTI, COMUNA BOTEȘTI
PĂSTRĂVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA PĂSTRĂVENI
PĂSTRĂVENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI
PĂSTRĂVENI ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT RĂDENI, COMUNA PĂSTRĂVENI
PIATRA-NEAMŢ CENTRUL ȘCOLAR PENTRU EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „ALEXANDRU ROȘCA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ASACHI”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC FORESTIER, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL TEHNIC „GHEORGHE CARTIANU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA „CRISTOS REGE”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ELISEI”, MUNICIPIU PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA „VINCENZINA CUSMANO”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ LICEUL CU PROGRAM SPORTIV, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA-NEAMŢ LICEUL DE ARTE „VICTOR BRAUNER”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ LICEUL ECONOMIC „ALEXANDRU IOAN CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ LICEUL TEHNOLOGIC „DIMITRIE LEONIDA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMŢ LICEUL TEOLOGIC ORTODOX „SFINȚII ÎMPARAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ LICEUL TEORETIC „DR. I. C. PARHON”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ PALATUL COPIILOR, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ CLUBUL COPIILOR, ORAȘ BICAZ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DANIELA CUCIUC”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 13, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „VERONICA FILIP”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OCOL, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 11, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMŢ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT
PIATRA-NEAMŢ GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CENTRUL DE STUDII EUROPEAN”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PIATRA-NEAMŢ ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
PILDEŞTI GRĂDINIȚA „ROZA VENERINI”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
PILDEŞTI LICEUL TEHNOLOGIC „SFÂNTUL IOAN DE LA SALLE”, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
PILDEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, SAT PILDEȘTI, COMUNA CORDUN
PILDEŞTI GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT, COMUNA CORDUN
PILDEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1, COMUNA CORDUN
POIANA TEIULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IUSTIN PIRVU”, COMUNA POIANA TEIULUI
POIANA TEIULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETRU VODĂ, COMUNA POIANA TEIULUI
POIANA TEIULUI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA POIANA TEIULUI
REDIU ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA REDIU
REDIU ȘCOALA PRIMARĂ BEŢEŞTI, COMUNA REDIU
REDIU ȘCOALA PRIMARĂ POLOBOC, COMUNA REDIU
REDIU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SOCEA, COMUNA REDIU
SĂBĂOANI CLUBUL COPIILOR, COMUNA SĂBĂOANI
SĂBĂOANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „SFANTA ANA”, COMUNA SĂBĂOANI
SĂBĂOANI LICEUL TEORETIC „VASILE ALECSANDRI”, COMUNA SĂBĂOANI
SĂBĂOANI GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TRAIAN, COMUNA SĂBĂOANI
SECUIENI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA SECUIENI
SECUIENI ȘCOALA PRIMARĂ BUTNĂREŞTI, COMUNA SECUIENI
STĂNIŢA ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA STĂNIȚA
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 2, SAT GHIDION, COMUNA STĂNIȚA
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 1, SAT TODIRENI, COMUNA STĂNIȚA
STĂNIŢA ȘCOALA PRIMARĂ NR. 3, SAT VEJA, COMUNA STĂNIȚA
TARCĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIA HĂLĂUCESCU”, COMUNA TARCĂU
TARCĂU GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STRAJA, COMUNA TARCĂU
TAŞCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE MITRU”, COMUNA TAȘCA
TAŞCA GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL, COMUNA TAȘCA
TAZLĂU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. I. MIRONESCU”, COMUNA TAZLĂU
TRIFEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TRIFEȘTI
TRIFEŞTI ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI
TRIFEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ MIRON COSTIN, COMUNA TRIFEȘTI
TRIFEŞTI ȘCOALA PRIMARĂ, COMUNA TRIFEȘTI
TUPILAŢI ȘCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA TUPILAȚI
VALEA URSULUI ȘCOALA PROFESIONALĂ, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ BUCIUM, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHILII, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ GIURGENI, COMUNA VALEA URSULUI
VALEA URSULUI ȘCOALA PRIMARĂ MUNCELU DE JOS, COMUNA VALEA URSULUI

scoli scenariu neamt

Post-ul NEAMȚ: Cum vor merge elevii la școală de miercuri, 5 mai. 200 de școli în scenariul 1 și 123 în scenariul 2 apare prima dată în Stiri-Neamt.ro.



Cititi mai mult pe stiri-neamt.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *