Mircea Rednic, glume pe seama noului fotbalist de la Dinamo: “A venit şi Elvis Presley”. Dinamo mai dă o lovitură: “O să semneze şi el la ce contract îi oferim” + cum va arăta echipa în sezonul următor

Dinamo a câştigat fără probleme în faţa lui Hermannstadt, scor 2-0, iar Mircea Rednic a avut o stare de spirit bună la finalul partidei. A recunoscut că oaspeţii ar fi meritat un gol, s-a amuzat pe seama numelui lui Elvis Kabashi, nou fotbalist al “câinilor” şi a dezvăluit că Facundo Mallo va semna în curând.

“În repriza a doua am cam suferit, cred că Sibiul merita să înscrie un gol. Am făcut o primă repriză bună, în a doua repriză nu ştiu de ce am făcut pasul înapoi, dar ne-am apărat bine. Păcat că ultima soluţie aleasă nu a fost bună. Trebuie să înţelegem că sunt jucători care au venit târziu. Jucătorii au nevoie de timp pentru a se acomoda…