Cei mai buni fotbaliști din Europa reintră în scenă!

După o zi în care în România s-a decis trecerea la formatul cu 16 echipe din sezonul următor, joi seară s-au aflat și ultimele patru sfertfinaliste din Europa League!

Cu Ianis Hagi intrat pe teren în minutul 60, Glasgow Rangers nu a reușit să se califice în turul următor al competiției. Bayer Leverkusen s-a impus cu 1-0, după ce în tur scorul a fost 3-1 în favoarea trupei pregătite de Peter Bosz. Inter va fi adversara germanilor în sferturi. Sevilla s-a impus cu 2-0 în manșa unică disputată la Duisburg contra Romei. Golurile marcate de Reguilon și En Nesyri îi duc pe andaluzi și mai aproape de un nou trofeu în Europa League. Wolverhampton va fi adversara echipei pregătite de Julen Lopetegui după ce s-a impus în manșa retur contra…