​VIDEO Bayern Munchen își consolidează poziția de lider / Borussia Dortmund, învinsă acasă de Koln (Rezultatele zilei) – Fotbal

​Campioana Germaniei şi a Europei, Bayern Munchen, a câştigat cu scorul de 3-1 partida susţinută în deplasare, sâmbătă seara, cu VfB Stuttgart, în etapa a 9-a din Bundesliga, în timp ce Borussia Dortmund a pierdut surprinzător pe teren propriu, cu 1-2, în faţa celor de la FC Koln, echipă aflată în subsolul clasamentului, informează Agerpres.

Pe Mercedez-Benz Arena din Stuttgart, Tanguy Coulibaly a deschis scorul în minutul 20 pentru gazde, pentru ca Kingsley Coman să restabilească egalitatea în minutul 38. Polonezul Robert Lewandowski i-a adus pe bavarezi în avantaj în minutul 45+1, pentru ca Douglas Costa să reuşească cel de-al treilea gol, ultimul al partidei, în minutul 87. Aici poți vedea reușitele.